První čakra - Země

10.05.2021

Náramek v elementu země: Uspořádání kamenů v živlovém náramku nás učí pochopit materiální zákonitosti tak, abychom zde mohli prakticky fungovat a zajistit si hojnost i postavení k sobě i okolí, které bude respektováno. Zároveň nás náramek podporuje k zajištění potřeb na základních úrovních života, které jsou důležité k přežití. Smyslem je ovšem najít více než jen začlenění do společnosti, je to spojení se zemí i přírodou a přesahy nás samých. Lidé v extrémním postavení k elementu země jsou více v logice, mysli a zajetí svých plánů, které spíše připomínají boj, než život v naplnění. Proto je náramek tvořen do harmonického uspořádání země tak, aby se nezapomnělo na srdce, které zná naše niterní touhy a vnímá přesahy za logikou a analytickosystémovým myšlením.

3 velikosti náramku, objednávkový formulář dole

Živel země je úzce propojen s první čakrou, pokud se tedy opravdu hlouběji zajímáte o práci s tímto živlem, doporučuji vám přečíst článek první čakry. Pokud se zajímáte o živly obecně, doporučuji meditaci s transformací čtyřmi živly skrze ukotvení se Zemí.

-> První čakra

-> Transformace čtyřmi živly skrze ukotvení se Zemí

Význam jednotlivých kamenů

Význam jednotlivých kamenů v tomto živlovém náramku a jejich hlavní podpora

Náramek v elementu země obsahuje tmavou a hlubokou podstatu černého onyxu, pevnost spjatou s hnědočervenými a černými odlesky býčího oka a spojení s přírodou a láskou k zemi, kterou podporuje mechový achát svou pestrostí zelených odstínů.

Onyx - Tento kámen může mít více barev, avšak aby měl zde nějaký hlubší smysl ve vztahu se zemí, je jednoznačně důležité, aby byl černý! Černá je zemitá barva, souvisí hloubkou a výživou a tak jako je výživná černá hutná půda, tak je zde výživný a hutný onyx. Onyx je zároveň ochranný kámen, který dokáže odvádět nízkovibrační energie. V tomto náramku tvoří pouto s jádrem země, poskytuje jak ochranu, tak i sílu v podobě sebedůvěry a sebevyjádření v praktickém konání.

Býčí oko - Bezpochyby zde můžeme hovořit o metaforickém znázornění houževnatosti a zarputilosti, o bezmezné síle pro vykonání svého cíle. Býci jsou pověstní svým neutuchajícím pronásledováním, pokud si vás vyberou jako cíl, nepřestanou dokud nepadnou. Avšak bavíme se o srovnání, metafoře, ne o potřebě někoho pronásledovat, ale o kvalitě houževnatosti a vytrvalosti, která vede k cíli. Býčí oko propůjčuje obrovskou sílu pro dokončení našich projektů, cílů a vizí tak, aby se uskutečnili v praxi s úspěchem, jak jen je to možné.

Mechový achát - Tento prvek byl nezbytným dílem skládačky a stal se odpovědí, jak zjemnit tento zemitý náramek a zároveň mu nevzít požadovanou zemitost, sílu a hloubku. Podpora v podobě podobného kamene výše zmíněného onyxu a býčího oka by se rovnala podpoře doslovné tvrdohlavosti a upjatosti. Achát je zeleným kamenem, jež rozvíjí vztah k přírodě, zemi a zvířatům. Pracuje s naší srdeční čakrou a obohacuje zemité typy o to nejpodstatnější, přesně o to, co jim nejvíce chybí, jsou-li v extrémním vlivu prvku země a tím je láska a tvoření ze srdce a s vyššími přesahujícímy principy. Jsem vděčný, že mohu tento živel země zcela bez strachů a výčitek s láskou a důvěrou nabídnout i vám.  

Rituál přijetí

 - zvyšuje splynutí s náramkem v důvěře tak, aby náramek mohl působit co nejefektivněji, zároveň je to možnost pro majitele pracovat efektivněji v takovém živlu, kterému je náramek zasvěcen

Rituál přijetí - skládá se z 6-ti bodů, z nichž zde prozradím jen ten první. Čistě proto, aby se první bod nenarušil a aby mohl být rituál dodržen ve své celistvosti s celým přesahem.

1) Náramek si jen prohlédni, nenasazuj si jej a jen se dívej. Zkoumej, jaké pocity v tobě vyvolává, co v tobě pohled vzbuzuje, aniž bys skrze svou mysl jakkoliv zasahoval, či zasahovala.

Užší náramek země

Vnitřní obvod náramku cca 17 cm, natažitelný až na cca 20 cm.

Při natažení na obvod 20 a více cm již nepůsobí náramek estetickým dojmem. Před koupí proto důrazně doporučuji změřit si obvod vašeho zápěstí.
Náramek je provlečen polymerem skrze dva na sebe nezávislé obvody, které lépe chrání náramek před roztrhnutím.


Velikost korálků - 8 mm, celkem 21 korálků


(pro běžné zápěstí žen, či užší zápěstí mužů)


Širší náramek

Vnitřní obvod náramku cca 21 cm, natažitelný až na cca 24 cm.

Při natažení na obvod 24 a více cm již nepůsobí náramek estetickým dojmem. Před koupí proto důrazně doporučuji změřit si obvod vašeho zápěstí.

Náramek je provlečen polymerem skrze dva na sebe nezávislé obvody, které lépe chrání náramek před roztrhnutím.

Velikost korálků - 8 mm, celkem 24 korálků

(vhodnější pro muže, nebo ženy s širším zápěstím)

V případě potřeby mohu přidat další dva korálky, takový náramek by byl vhodný pro zápěstí s obvodem 25 cm a více..

Zaujala vás země?

Objednávkový formulář (Jméno, adresa, element a velikost)
Cena 444,- včetně poštovného všechny varianty, každý další náramek v objednávce 400,-

Chcete se na něco zeptat a nebo poradit s výběrem?