Třetí čakra - Oheň

14.05.2021

Náramek elementu ohně: Tento živlový náramek je tvořen z tmavých kamenů lávy, oranžových zářivých kamenů karneolu a blýskajících se kamenů tygřího oka, které překvapí svým měnivým vzhledem barev hnědé, zlatavé a černé. Dohromady tvoří harmonicky uspořádaný živel ohně, jež je známý svou nespoutanou a dynamickou povahou. Tento náramek je vhodný pro ty, jež se bojí prosadit a potřebují více odvahy. Pro ty, co se chtějí umět postavit za to, co je pro ně důležité. Postavení se za sebe ve své síle je to hlavní, co tento náramek umožňuje skrze vlastní transformaci. Je to práce s vnitřními strachy, s vystoupením z komfortní zóny a poznání svých možností. Každý tento náramek je skládán a zhotovován v tomto záměru podpory. 

3 velikosti náramku, objednávkový formulář dole

Živel ohně je úzce propojen s třetí čakrou, pokud se tedy opravdu hlouběji zajímáte o práci s tímto živlem, doporučuji vám přečíst článek třetí čakry. Pokud se zajímáte o živly obecně, doporučuji meditaci s transformací čtyřmi živly skrze ukotvení se Zemí.

Význam jednotlivých kamenů

Význam jednotlivých kamenů v tomto živlovém náramku a jejich hlavní podpora

Láva - tento prvek je nepochybně v elementu ohně tím nejhlubším, co se vnitřní transformace týče. Láva podporuje hluboké zpracovávání svých strachů a bolestí, podněcuje k vyplavování toho, co jsme sami před sebou chtěli ukrýt. Odvahou není utéct před sebou sama, ale naopak se plně ponořit do svého nitra a pochopit souvislosti svého vnímání a počínání na základě poučení se. Jen tak láva přestane pálit a stane mocným stavebním kamenem na naší cestě, za splněním svých niterních přání.

Karneol - tento prvek ohně je tím nejzářivějším prvkem v živlovém náramku na více rovinách, než by se na první pohled mohlo zdát! Různé odstíny oranžové jsou zde spojeny energií, která pomáhá uskutečňovat své sny, dotahovat své plány a dávat jim lesk. Podporuje nás na naší cestě a dává nám sílu realizovat a nebát se vyniknout. Umožňuje nám také naslouchat svým potřebám a přivádět je k naplnění po všech směrech. Tvoří tedy hlavní podporu pro naše pokračování na cestě životem.

Tygří oko - jde zcela jistě o prvek s tou nejosobitější ochranou potřebnou pro zdolávání překážek a příkoří. Tento kámen bývá často spojován s ochrannými prvky, nelze se tedy divit, že si vysloužil pověst jako jednoho z nejlepších kamenů v obraně proti černé magii a manipulaci okolí. Tento kámen nás podporuje, abychom mohli být sami sebou bez obav, co na to řekne naše okolí. Pracuje s naším sebevědomím a s naší sebehodnotou. Tygří oko je náročnější kámen, který rád pracuje samostatně, zde jde o propojení kamenů ve stejném živlu s podobnými cíly, jež se prolínají a vzájemně podporují. Byla pro mě čest najít řešení, jak jím náramek obohatit a dodat mu sílu individuality v podpoře tvoření! Nechť vás tedy tento náramek vede a obohatí o váš vnitřní oheň.

Rituál přijetí

 - zvyšuje splynutí s náramkem v důvěře tak, aby náramek mohl působit co nejefektivněji, zároveň je to možnost pro majitele pracovat efektivněji v takovém živlu, kterému je náramek zasvěcen

Rituál přijetí - skládá se z 6-ti bodů, z nichž zde prozradím jen ten první. Čistě proto, aby se první bod nenarušil a aby mohl být rituál dodržen ve své celistvosti s celým přesahem.

1) Náramek si jen prohlédni, nenasazuj si jej a jen se dívej. Zkoumej, jaké pocity v tobě vyvolává, co v tobě pohled vzbuzuje, aniž bys skrze svou mysl jakkoliv zasahoval, či zasahovala.

Užší náramek ohně

Vnitřní obvod náramku cca 17 cm, natažitelný až na cca 20 cm.

Při natažení na obvod 20 a více cm již nepůsobí náramek estetickým dojmem. Před koupí proto důrazně doporučuji změřit si obvod vašeho zápěstí.

Náramek je provlečen polymerem skrze dva na sebe nezávislé obvody, které lépe chrání náramek před roztrhnutím.


Velikost korálků - 8 mm, celkem 22 korálků


(pro běžné zápěstí žen, či užší zápěstí mužů)


Širší náramek ohně

Vnitřní obvod náramku cca 21 cm, natažitelný až na cca 24 cm.

Při natažení na obvod 24 a více cm již nepůsobí náramek estetickým dojmem. Před koupí proto důrazně doporučuji změřit si obvod vašeho zápěstí. 

Náramek je provlečen polymerem skrze dva na sebe nezávislé obvody, které lépe chrání náramek před roztrhnutím.  


Velikost korálků - 8 mm, celkem 24 korálků

(vhodnější pro muže, nebo ženy s širším zápěstím)

V případě potřeby mohu přidat další dva korálky, takový náramek by byl vhodný pro zápěstí s obvodem 25 cm a více..

Zaujal vás oheň?

Objednávkový formulář (Jméno, adresa, element a velikost)

Cena 444,- včetně poštovného všechny varianty, každý další náramek v objednávce 400,-

Chcete se na něco zeptat a nebo poradit s výběrem?