Pátá čakra - Pravda

27.01.2022

Náramek krční čakry:  Pravda tu je, je bez ohledu na to, jestli ji cítíme, jestli si ji přiznáme nebo jestli se jí řídíme. I když ji popřeme tak stále bude. Pokud bude ležet na cestě kámen, tak tam bude i když budeme tvrdit, že tam není a pokud po té cestě půjdeme tak o něj můžeme zakopnout. Pravdu netvoříme, ona je. Občas tvoříme lži, které však jsou a existují jen pokud jim věříme.

3 velikosti náramku, objednávkový formulář dole

Pravda je úzce propojena s pátou čakrou, neboli krční čakrou. Tento článek (který se nyní tvoří), Vás více a detailněji seznámí s významem páté čakry a pravdy.

-> Článek páté čakry

Význam jednotlivých kamenů

Význam jednotlivých kamenů náramku krční čakry a jejich hlavní podpora

Náramek krční čakry se popisuje snadno, ve své podstatě je jednoduchý, tak jako pravda. Mnohdy máme plno představ ohledně toho, jak by měla pravda kolem nás vypadat a ona je přitom prostá a často zcela jiná, než jak se nám jeví. Pravda je bez ohledu na to, jestli ji cítíme, jestli se jí řídíme. I když ji popřeme, stále bude. Pokud bude ležet na cestě kámen, tak tam bude i když budeme tvrdit, že tam není a pokud po té cestě půjdeme, tak o něj můžeme i zakopnout. Pravdu netvoříme, ona je. Občas tvoříme lži, které jsou však existují jen pokud jim věříme. Náramek je tvořen křišťály, jež významu a záměru pravdy propůjčují čistotu a lesk. Bílou lávou, která zpečeťuje opravdovost k sobě samým, k potřebě hledat skrze sebe, skrze své nitro a chalcedon je zde pro podporu sebevyjádření. Je jedno co si o pravdě myslíte.. prostě je.. Pravda je spojená s naším pátým energetickým centrem, krční čakrou a pokud pravdu cítíme zevnitř, je možné ji poté hlásat opravdově i ven. Po poznání sebe poznáváme zapadající dílky souvislostí života. Poznáváme druhé skrze sebe, skrze neoddělitelné propojení. Toto propojení je tak hluboké a celistvé, až se zdá být racionálním hledačům pravdy jako naprostý blábol. Pravda je osvobozující, avšak přináší také mnoho chaosu a bolestí těm, kteří její celistvost odmítají!

Křišťál - Použil jsem zde záměrně křišťál, který není zcela průhledný, neboť pravda není vždy průhledná a jasná a často s těmi co ji odmítají vidět, slyšet a vnímat, zamává.. Vždy se s ní však setkáme, neunikneme jí, neboť ať si myslíme cokoliv, občas zakopneme o kámen tak, jak již padlo v přirovnání na začátku. Křišťál je zde pro podpoření touhy hledat pravdu a vnímat ji tak, jak je ve své celistvosti, ať už vypadá jakkoliv. Je to podpora vnímání čistoty, pročištění mysli a naladění se na klid vnitřního vnímání, které nás přesahuje, které cítíme i beze slov.

Bílá láva - Láva je sama o sobě jeden z nejvýznamnějších transformačních kamenů vůbec. Černou známe ve spojení s ponořením se do svých nejhlubších bolestí a traumat, před kterými utíkáme. Bílá láva nás podporuje ve vyjádření poté, co si zpracujeme více povědomí o tom kdo jsme a co zde vyjadřovat máme. Je to schopnost projevovat opravdovost uvnitř i navenek. Bílá barva je barvou naprosté čistoty, neposkvrněnosti a právě ta má nejblíže k pravdě. Můžete ji pošpinit, pošpiní se velmi lehce.. ale pravda stejně dál bude pravdou, ačkoliv ji ostatní pošpiní. Žití ve lži je problémem lhářů, ty jež žijí v pravdě nemusí zajímat souzení těch, jež žijí ve svých iluzích.

Chalcedon - Dlouho jsem hledal poslední článek této mozaiky. Věděl jsem, že tento kámen bude modrý a že zapadne jako klenot jak svými účinky, tak i svým nápaditým vzhledem. Na první pohled však působí jinak, tak jako lidmi vnímaná realita života. Tento přírodní chalcedon je totiž dobarvený a vzhledem připomíná spíše modrý achát (proto se mu přezdívá také dračí achát). Často mnohé vypadá povrchově jinak, než jaké to skutečně uvnitř je. Chalcedon podporuje naši krční čakru skrze sebevyjádření i naslouchání a uvádí tělo, mysl i ducha do vzájemné harmonie. Odstraňuje z prostřední negativní energii. Posiluje sebedůvěru, podporuje vytříbenost a harmonii projevu. Dodává optimismus, odvahu a mírní hněv.  Vede k dosažení schopnosti vnímání sebe sama, uklidňuje mysl a pocity a pomáhá lidem přijmout se takoví, jací opravdu jsou a odpustit těm, kteří nám ublížili.

Rituál přijetí

 - zvyšuje splynutí s náramkem v důvěře tak, aby náramek mohl působit co nejefektivněji v oblastech lásky a otevřeného srdce, zároveň je to možnost pro majitele pracovat efektivněji skrze své emoce a skrze empatii.

Rituál přijetí - skládá se z 6-ti bodů, z nichž zde prozradím jen ten první. Čistě proto, aby se první bod nenarušil a aby mohl být rituál dodržen ve své celistvosti s celým přesahem.

1) Náramek si jen prohlédni, nenasazuj si jej a jen se dívej. Zkoumej, jaké pocity v tobě vyvolává, co v tobě pohled vzbuzuje, aniž bys skrze svou mysl jakkoliv zasahoval, či zasahovala.

Velikosti jsou zde zhotoveny 4 a to od dětské po širokou pro muže ( rozměry jsou jiné než běžně)

Dětský či velmi úzký náramek pro ženy

Vnitřní obvod náramku cca 11,5 cm, natažitelný až na 15 cm.

Při natažení na obvod 15 a více cm již nepůsobí náramek estetickým dojmem. Před koupí proto důrazně doporučuji změřit si obvod vašeho zápěstí.

Náramek je provlečen lycrou, je velice elastická a zároveň velmi vydrží. Za mě je nejkomfortnější a nejspolehlivější. 

Velikost korálků - cca 8 mm, počet - 20

- 12x chalcedon
- 4x bílá láva
- 4x křišťál

Náramek vhodný pro ženy s úzkým zápěstím
nebo muže s velmi úzkým zápěstím

Vnitřní obvod náramku cca 14,5 cm, natažitelný na 18 cm.

Při natažení na obvod 18 a více cm již nepůsobí náramek estetickým dojmem. Před koupí proto důrazně doporučuji změřit si obvod vašeho zápěstí.

Náramek je provlečen lycrou, je velice elastická a zároveň velmi vydrží. Za mě je nejkomfortnější a nejspolehlivější.


Velikost korálků - cca 8 mm, počet 22

- 12x chalcedon
- 6x bílá láva
- 4x křišťál

(pro úzké zápěstí žen, či velmi úzké zápěstí mužů) 

Univerzání velikost vhodná pro zápěstí žen a pro lehce užší zápěstí mužů

Vnitřní obvod náramku cca 17,5 cm, natažitelný až na 21 cm.

Při natažení na obvod 21 a více cm již nepůsobí náramek estetickým dojmem. Před koupí proto důrazně doporučuji změřit si obvod vašeho zápěstí.

Náramek je provlečen lycrou, je velice elastická a zároveň velmi vydrží. Za mě je nejkomfortnější a nejspolehlivější.

Velikost korálků - cca 8 mm, počet 24

- 12x chalcedon
- 8x bílá láva
- 4x křišťál

(univerzální velikost pro ženy s běžným zápěstím)

Univerzální velikost pro muže
nebo ženy s širokým zápěstím (lze zhotovit i širší přidáním dalších dvou křišťálů "24,5 cm")

Vnitřní obvod náramku cca 21,5 cm, natažitelný až na 25 cm.

Při natažení na obvod 25 a více cm již nepůsobí náramek estetickým dojmem. Před koupí proto důrazně doporučuji změřit si obvod vašeho zápěstí.

Náramek je provlečen lycrou, je velice elastická a zároveň velmi vydrží. Za mě je nejkomfortnější a nejspolehlivější.

Velikost korálků - cca 8 mm, počet 26

- 12x chalcedon
- 8x bílá láva
- 6x křišťál

(vhodnější pro muže, nebo ženy s širším zápěstím)

Zaujala vás pravda?

Objednávkový formulář (Jméno, adresa, element a velikost)
Cena 444,- včetně poštovného všechny varianty, každý další náramek v objednávce 400,-

Chcete se na něco zeptat a nebo poradit s výběrem?