Sedmá čakra - Vzduch

18.04.2022

Náramek v elementu vzduchu (universa): Svoboda.. radost.. lehkost.. bytí v jednoduchosti bez hlubšího přemýšlení, které paradoxně o to větší hloubku a smysl přináší. To jsou slova, která ze mě téměř bez přemýšlení a většího úsilí vypadnou s naprostou samozřejmostí, jako bych to snad ani nemohl jinak napsat a pojmout. Tento náramek propůjčuje ze všech čtyř živlů největší spjatost s hravostí a duší dítěte, avšak zároveň je-li elementu vzduchu příliš, lidé ztrácí svou zodpovědnost a povědomí o tom, jak se zde na Zemi věci vlastně mají a začínají se v tom světě ztrácet. Neřeší pozemské záležitosti a zapomínají na povinnosti a důležitosti tohoto života zde na Zemi. 

Často se nechávají takzvaně okrást a zmást, neboť věří v nekonečné dobro ve všech a ve všem. Mohou působit naivně a dětsky a právě pro ně je tento náramek tím posledním, co potřebují! Důrazně před ním varuji, neboť ti jež je nejvíce oslovuje jej míti nemají a ti co jej nejvíce potřebují o něj obvykle nejeví zájem. Jaký to paradox.. avšak nezoufejte, lze míti co nás přitahuje, avšak je třeba prvně řešit to co potřebujeme nevíce. Tento náramek se hodí k tvorbě srdcem, avšak pozor na běžné nošení! Ačkoliv i tady jsem udělal maximum, aby šlo o harmonický prvek a přidal i zemitou černou, která vše dolaďuje a zachovává mistrovsky živel vzduchu skrze černobílý achát, který je spjat se vzduchem a také jeho vzhled vzduch připomíná a přesto propůjčuje i prvek lehkého ukotvení. Varuji tedy především ty, jež jsou plně ve vzduchu bez ukotvení.   

3 velikosti náramku, objednávkový formulář dole

Živel vzduchu je úzce propojen se sedmou čakrou, avšak článek o ní teprve budu psát. Pokud se  zajímáte tento náramek, doporučuji vám přečíst článek o sladění mysli a srdce. Pokud se zajímáte o živly obecně, doporučuji meditaci s transformací čtyřmi živly skrze ukotvení se Zemí.


-> Článek o sladění mysli a srdce

-> Transformace čtyřmi živly skrze ukotvení se Zemí

Význam jednotlivých kamenů

Význam jednotlivých kamenů v tomto živlovém náramku a jejich hlavní podpora

Náramek v živlu vzduchu považuji za mistrné dílo, kde se nahodilost a svoboda dohromady spojila do symetrie a harmonie jak po stránce vzhledu, tak i významu. Rozhodně vás upoutá ametyst, který svými fialovými odstíny podporuje intuici, propojení s vesmírem a vyššími aspekty bytí, které dalece přesahují hmotné sféry, které nám země nabízí. Pravděpodobně vás také upoutá černobílý achát v elementu vzduchu, který tvoří výjimku, neboť achát je běžně kámen v elementu země. Tento kámen samotný vzduch připomíná a vše zde hezky dolaďuje do čistoty křišťál.

Ametyst - Už samotná barva je spojená s mystiky, vizionáři a moudrostí, věděli jste o tom? I proto nosí soudci fialový lem, aby poznali pravdu.. fialový lem sice stále nosí, avšak na kořeny významu a přesahu již zapomínají. Ametyst je kámen, který nám tyto přesahy s hlubšími smysly opět připomíná. Také napomáhá vnímat vize osudu a propletení jemněhmotných sfér s tou hrubohmotnou. Pokud však zcela na své tělo a smysl zde na Zemi zapomeneme, naše mysl se zblázní, neboť my jsme si zde vybrali být, žít a tvořit v propojení se Zemí.

Černobílý achát - Kámen v elementu vzduchu, jež spojuje smysl pozemský s mimozemským. Hmotný s nehmotným, černou a bílou, světlo a tmu, zrození a zánik, smrt a život v koloběhu, kdy jakmile něco začíná, tak to také nevyhnutelně končí a to co končí, to opět nevyhnutelně začíná. Proto je propojen konec i začátek, obojí je svázáno mystickým poznáním hmoty i nehmoty. Náramek je spojen také s jak přírodním prvkem achátu jako takového, tak dobarvením černé a bílé. Pokud jsem zde pochopen na všech rovinách (světlo i tma - přírodní i umělé - hmota a nehmota), poté je bezpečné náramek mít.

Křišťál - Absolutně si tento náramek neumím bez tohoto prvku představit! Je doslova nezbytné, aby zde byl element, jež náramek nenarušuje a zároveň jej obklopil čistotou skrze své pole. Pokud vnímáte vzduch, vnímáte mnohé a ne vše je nastavené na čistotu. Křišťál zde tedy propůjčuje čistotu v plynutí v rámci svobody, avšak čistotu je třeba chtít, čistotou je třeba být, jen tak může sloužit v plynutí svobody prvku vzduchu skrze vlastní zodpovědnost. Hlavním úkolem křišťálu je tedy podpořit vnímání toho, jak s námi plynutí rezonuje a jestli je opravdu v proudu tvoření a vzniku. Pokud bude záměrem pořídit si tento náramek ve využití proudu boření a zániku, dovoluji si, aby se setkali dotyční s ochranným záměrem významu, který do něj v kládám.

Rituál přijetí

 - zvyšuje splynutí s náramkem v důvěře tak, aby náramek mohl působit co nejefektivněji, zároveň je to možnost pro majitele pracovat efektivněji v takovém živlu, kterému je náramek zasvěcen

Rituál přijetí - skládá se z 6-ti bodů, z nichž zde prozradím jen ten první. Čistě proto, aby se první bod nenarušil a aby mohl být rituál dodržen ve své celistvosti s celým přesahem.

1) Náramek si jen prohlédni, nenasazuj si jej a jen se dívej. Zkoumej, jaké pocity v tobě vyvolává, co v tobě pohled vzbuzuje, aniž bys skrze svou mysl jakkoliv zasahoval, či zasahovala.

Užší náramek

Vnitřní obvod náramku cca 17 cm, natažitelný až na cca 20 cm.

Při natažení na obvod 20 a více cm již nepůsobí náramek estetickým dojmem. Před koupí proto důrazně doporučuji změřit si obvod vašeho zápěstí.

Náramek je provlečen polymerem skrze dva na sebe nezávislé obvody, které lépe chrání náramek před roztrhnutím.


Velikost korálků - 8 mm, celkem 22 korálků


(pro běžné zápěstí žen, či užší zápěstí mužů)

Širší náramek

Vnitřní obvod náramku cca 21 cm, natažitelný až na cca 24 cm.

Při natažení na obvod 24 a více cm již nepůsobí náramek estetickým dojmem. Před koupí proto důrazně doporučuji změřit si obvod vašeho zápěstí.

Náramek je provlečen polymerem skrze dva na sebe nezávislé obvody, které lépe chrání náramek před roztrhnutím.

Velikost korálků - 8 mm, celkem 24 korálků

(vhodnější pro muže, nebo ženy s širším zápěstím)

V případě potřeby mohu přidat další dva korálky, takový náramek by byl vhodný pro zápěstí s obvodem 25 cm a více..

Zaujal vás vzduch?

Objednávkový formulář (Jméno, adresa, element a velikost)
Cena 444,- včetně poštovného všechny varianty, každý další náramek v objednávce 400,-

Chcete se na něco zeptat a nebo poradit s výběrem?